Wierzycie w noworoczne postanowienie? Czy Nowy Rok jako nowe otwarcie może być katalizatorem czegoś nowego w naszym życiu i postanowieniach? Rożnie to bywało u mnie z tymi postanowieniami w przeszłości 🙂 Mam słabą -silną wolę i może to dlatego? No nie wiem, pewnie wiele jest powodów dla których coś tam nie wychodzi. Grunt to się nie poddawać i już! Ja tam mam już postanowienie noworoczne. Długo o tym myślałem aż w końcu doznałem buddyjskiej iluminacji. Będę po prostu dbał o siebie w sensie zdrowego odżywiania! A co! Najmłodszy już nie jestem (zerknij TU) więc trzeba o siebie zadbać, bo mam dla kogo. Trochę może spadnie przy tym kilogramów, co wyjdzie na zdrowie ale grunt to zmiana sposobu żywienia.

Nie ukrywam, że pierwsze nieśmiałe kroki już poczyniłem na drodze do nowej odsłony (dosłownie i w przenośni) mojego brzucha :), który umówmy się nie jest imponujący pod względem wielkości ale jak by przyjrzeć się bliżej – wg mnie daleko mu do ideału 🙂 Gosia uważa co prawda inaczej ale ona nie jest obiektywna. Wakacje coraz bliżej więc jest trochę czasu na popracowanie nad sobą.

Kiedyś napisałem fajny post o motywacji do biegania (TU) – jest on cały czas aktualny – to zbiór podstawowych i sądzę, że skutecznych zasad, które pomogą nam osiągać zamierzony cel nie tylko w bieganiu ale w każdej dziedzinie życia. Jeżeli coś się nie udało, to był to na pewno deficyt motywacji bo bez odpowiedniej motywacji daleko nie zajedziesz 🙂

W poście, o którym pisze powyżej dotyczącym motywacji jednym z punktów jest „poinformuj znajomych o Twoim zamiarze – będzie Ci się trudniej wycofać. No to aby lepiej się zmotywować utworzyłem na blogu stronę wyzwanie, gdzie będę publikował materiały z realizacji moich poczynań – zaczynam już od 01.01.2017 roku (no może od 02.010.2017 r. – bez jaj i tak nie dam rady zacząć w Nowy Rok). Na stronie  wyzwanie znajdziecie wpisy poświęcone między innymi mojemu menu i efektami jakie mam nadzieję przyniesie – będzie ciekawie – obiecuję 🙂 Na realizację swojego planu mam sporo czasu – do 22 czerwca. Dlaczego ta data? Jedziemy na wakacje!

Wracając do sposobów motywacji to warto przypomnieć w kontekście mojego chytrego planu że jeżeli postawimy sobie cel, to warto pamiętać iż sformułowany cel powinien być SMART czyli:

  1. Sprecyzowany – zawierający konkretny cel np. utrata wagi
  2. Mierzalny – aby można było go zmierzyć, czyli liczbowo wyrazić jego realizację
  3. Ambitny – aby nie był nudny oraz wzbudzał chęć do działania
  4. Realistyczny – aby był możliwy do osiągnięcia
  5. Terminowy – aby był określony czasowo

Mój cel ma wszystko co potrzeba, więc do dzieła.

>>Kiedyś<< to choroba, przez którą zabieramy nasze marzenia do grobuThimothy Ferriss

A wy macie jakieś postanowienia noworoczne?

Share:
Autor: Paweł Zawadzki
Hej. Jestem autorem bloga runfun.com.pl. Moją pasją jest między innymi bieganie, które z przerwami (raczej mniejszymi) uprawiam od 2008 roku. Cieszę się że zajrzałeś na moją stronę. Miłej Lektury :)